Nagrody

Mikroprzedsiębiorcy Roku 2008

Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa, że firma SOLARSYSTEM s.c. została wyróżniona w prestiżowym konkursie „Mikroprzedsiębiorcy Roku 2008” organizowanym przez Fundację Kronenberga.

Podczas uroczystości która odbyła się 18 listopada 2008 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie firma SOLARSYSTEM s.c. została wyróżniona w kategorii BEGINNERS. Kategoria Beginners obejmowała przedsiębiorców, którzy rozpoczęli swoją działalność przed 1 stycznia 2008 r. i nie ukończyli jeszcze 32 lat. Reprezentacja SOLARSYSTEM s.c. w składzie Ewa Skorut, Michał Łapa i Wojciech Olesek odebrała pamiątkowe dyplomy.

Konkurs Fundacji Kronenberga ma przede wszystkim popularyzować idee przedsiębiorczości, zachęcać do zakładania małych firm oraz prezentować pozytywne wzorce działań biznesowych. Głównymi kryteriami oceny przez jury nominowanych firm były m.in. pomysł i okoliczności powstania firmy, podejmowanie nowatorskich rozwiązań i działań, wykorzystanie umiejętności własnych czy umiejętność pozyskiwania środków finansowych.

 

O tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2008 ubiegało się 105 firm z całej Polski, wśród których znaleźli się przedstawiciele różnych branż przemysłowych. Zwycięzcom wraz z tytułem przyznano nagrody pieniężne, które zostaną przeznaczona na rozwój nagrodzonych firm.

logo

Przyjaźni Środowisku 2009

Z dużą satysfakcją pragniemy poinformować Państwa, że firma SOLARSYSTEM s.c. została wyróżniona w Narodowym Konkursie Ekologicznym “Przyjaźni Środowisku” organizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego.

W przededniu Dnia Niepodległości tj. 10 listopada 2009 roku w Senacie RP zakończył się I Etap XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego “Przyjaźni Środowisku”, współorganizowanego przez Senacką Komisję Środowiska. W tym prestiżowym, konkursie podczas uroczystości w Senacie wręczono nominacje dla samorządów, przedsiębiorstw i szkół.

Do udziału w XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” zgłosiło się ponad 300 podmiotów. Zgodnie z regulaminem Narodowy Konkurs Ekologiczny odbywa się dwu etapowo. 1 października 2009 r. Narodowa Rada Ekologiczna na posiedzeniu w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Halinie dokonała oceny nadesłanych wniosków na konkurs. Jak powiedział Sekretarz Narodowej Rady Ekologicznej Senator RP Michał Wojtczak, ocena nie była łatwa, bo z roku na rok nadsyłane wnioski są co raz lepsze i zawierają opisy działań, czy inwestycji, które zostały zrealizowane w wielu obszarach ekologii. Stąd ocena musi być dokonywana przy wsparciu specjalistów inspekcji ochrony środowiska, świata nauki, przedstawicieli samorządu terytorialnego i środowisk gospodarczych. Po długich dyskusjach do drugiego etapu zostało dopuszczonych łącznie 65 podmiotów w pięciu kategoriach konkursowych: „Samorząd Przyjazny Środowisku”, „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku”, „Promotor Ekologii”, „Polska Wolna od Azbestu” i w „Europejskiej Nagrodzie Ekologicznej”.

Na uroczystej gali Senacie RP współwłaścicielowi firmy SOLARSYSTEM s.c. Wojciechowi Olesek wręczono akt nominacji w kategorii “Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku”.

Narodowy Konkurs Ekologiczny “Przyjaźni Środowisku” organizowany jest już od dziesięciu lat pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Organizatorem Głównym Konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Idea Konkursu opiera się na założeniu, że promowanie obywatelskich postaw proekologicznych ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii, toteż w Konkursie oceniane są zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej, co z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę samorządów, przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych. 5 lutego 2010 r. w Ministerstwie Środowiska odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Podczas gali firma SOLARSYSTEM s.c. została uhonorowana wyróżnieniem w kategorii „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku”. Następnie nagrodzeni bawili się hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Wyróżnionym gratulował m.in. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Prof. Jerzy Buzek będący jednocześnie Przewodniczącym Narodowej Rady Ekologicznej. Galę prowadził wiceprzewodniczący senackiej Komisji Środowiska i sekretarz Narodowej Rady Ekologicznej Michał Wojtczak oraz prezes Zarządu Głównego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych Krzysztof Masiuk.

Eko-Firma 2010

Z dużą przyjemnością śpieszymy poinformować Państwa, że od marca 2010 r. spółka SOLARSYSTEM s.c. może posługiwać się zaszczytnym tytułem Eko-Firma.

Tytuł Eko-Firma przyznawany jest w ramach ogólnopolskiego konkursu “Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa”. Kategoria Eko-Firma adresowana jest do przedsiębiorstw, które w okresie ostatnich 5 lat zrealizowały inwestycje wpływające (pośrednio bądź bezpośrednio) na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Nasza firma do konkursu zgłosiła pilotażowy program ograniczenia niskiej emisji związany z wykorzystaniem instalacji solarnych przez odbiorców indywidualnych (domy jednorodzinne) na terenie powiatu suskiego i miasta Szczawnica z wykorzystaniem środków NFOŚiGW w Warszawie i WFOŚiGW w Krakowie.

 

W dniu 3 marca 2010 r. odbyło się posiedzenie Jury konkursowego, w trakcie którego wyłonieni zostali Laureaci Konkursów Eko-Firma, Eko-Samorząd oraz Eko-Klip. Jury oceniało oryginalność i nowoczesność działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska, skuteczność przedsięwzięć dającą się wyrazić poprzez różnego rodzaju wskaźniki, stopień pozyskania środków pomocowych na realizacje inwestycji ekologicznych, a przede wszystkim najwyżej punktowano działania związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i promocją tego typu inwestycji.

Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez aktywną edukację ekologiczną dotyczącą zasad zrównoważonego rozwoju. Kampania „Od Eko-Samorządu do eko-społeczeństwa” dąży do praktycznej realizacji zrównoważonego rozwoju w Polsce poprzez wspieranie i umożliwienie wprowadzenia jego zasad do praktyki polskich samorządów, przedsiębiorstw oraz społeczeństwa. Organizatorzy pragną także popularyzować wśród samorządów i firm skutecznych zastosowań zrównoważonego rozwoju głównie poprzez zrealizowane inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii.

 

Celem konkursu jest propagowanie dobrych doświadczeń, specjalistów, praktyków, którzy potrafią nie tylko zaplanować, ale także zbilansować i zrealizować dane przedsięwzięcie. Wierzymy, że rozwiązania nagrodzone w konkursie pozwolą stworzyć schemat dobrych praktyk, które mogą być powielane przez inne podmioty działające na rynku.